Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä Kirjaudu tai Rekisteröidy
YaBB - Yet another Bulletin Board
  Parlamentti on paikka jossa jokainen saa puhua. (parlare, it. puhua)
  KotiOhjeitaHaeKirjauduRekisteröidy  
 
Sivunvalintanappi Sivu: 1
Lähetä aihe Tulosta
Hetkellinen kova hermokipu (Luettu 3351 kertaa)
Raikuli
YaBB Newbies
*
Poissa


YaBB 1G - SP1 on Kuningas!

Viestejä: 9

Sukupuoli: female
Hetkellinen kova hermokipu
04.03.2005 - 10:37:42
 
Tästä voi tulla aika sekava kirjoitus,mutta yritän parhaani että ymmärtäisitte mua.Onko semmonen hermosärkyä kun tulee oikein voimakas kipu käsiin tai jalkoihin ja se kestää vain hetken ja menee ohi(onneksi).Ei nimittäin semmosta kipua voisi kestää jatkuvasti tai en tiedä tottuisko siihen.Sitten silitys on mulle yhtä tuskaa,jalat menee ihan jäykäksi kun seison siinä ja silittelen niitä vaatteita ja tulee semmonen kipu.Ja vielä imurointi,vaitinki kun imuroin pikku suutimella pölyjä niin voi sitä sormien kireyttä ja kipua.Mutta kai se on pakko silittää ja imuroida ei kai se muukaan auta.Ei viitsi ihan kaikkea teetää isännällä.Onneksi se on kuitenkin kova tekemään ja säästyn usein vaikka just imuroimiselta.Oli tää vähän sekavaa mut yrittäkää ottaa selvää.Niin ja tänä aamuna jalat on ollu erityisen väsyneet vaikk on ne sitä joka päivä mutta tänään tosiaan erityisen paljon.Kävely kyllä vielä onnistuu.
Siirry sivun alkuun
« Viimeksi muokattu: 09.02.2006 - 20:44:57 Kirjoittaja mod1 »  
 
IP on kirjattu
 
_Hanne_
God Member
*****
Poissa



Viestejä: 500

Sukupuoli: female
Re: kaikenlaiset oireet...
Vastaus #1 - 05.03.2005 - 19:31:24
 
Säryistä en tiedä muuta kuin sen, että kun särkee, siihen ei auta oikeen mikään.Mullakin on sellasia vaeltelevia pistäviä kipukohtauksia milloin missäkin.

Jos imurointi sun muu siivous tuntuu ylivoimaiselta, siirry käyttään siivouspalvelua, niin mäkin tein, kun annoin periksi ajatukselle, etten ite pysty siihen hommaan. Kotitalousvähennys alentaa kustannuksia + elämänlaatu paranee, kun jaksaa tehdä muutakin kun luututa lattioita Virnistys
Siirry sivun alkuun
 

Se viimeksi nauraa joka hitaimmin ajattelee.
-entiedäkuka-
 
IP on kirjattu
 
Antell
Full Member
***
Poissa



Viestejä: 187
Helsinki
Sukupuoli: female
Re: kaikenlaiset oireet...
Vastaus #2 - 17.03.2005 - 15:02:19
 
Kuullosti oikein tutulta kivulta. Onneksi ne menee suhteellisen nopeasti ohi. Usko tai älä, mutta siihenkin tottuu. Silloin kun kipu iskee niin yritä olla rentona ja hengittää vaan rauhallisesti. Mulla iskee niitä käsiin, päähän, selkään ja jalkoihin vaihtelevasti.
Toi imurointi on mulle yksi pahimmista toimenpiteistä. Ensinäkin se imuri on kuin joku lohikäärme jonka kanssa saa taistella. Sitten se imasee kiinni niin kovaa ettei sitä saa irti ja voimat menee ihan totaalisesti.
Mä haluaisin imuroida, mutten voi ja olen joutunut jättämään tämän toimenpiteen mieheni huoleksi. Toisinaan sitten konttailen pikku suuttimen kanssa kirjahyllyjen välejä imuroiden pahimpaan imurointituskaan.
Mulla on ollut nyt 3 päivää tällaista ihmeellistä voimattomuutta mitä en muista pitkään aikaan kokeneeni. Eihän tässä auta muu kuin vain elellä päivä kerrallaan. Tsemppiä sullekkin.
Siirry sivun alkuun
 

Myönteinen asennoituminen ei ehkä ratkaise kaikkia ongelmiasi, mutta se on muista ihmisistä siinä määrin ärsyttävää, että se on vaivan arvoinen.
 
IP on kirjattu
 
Sivunvalintanappi Sivu: 1
Lähetä aihe Tulosta